سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧

صفحه اصلی > معرفی شرکت 

شركت رویال ساختمان آریا با هدف انجام خدمت به میهن عزیزمان، و به عنوان يك شركت سودآور اقتصادی در زمینه صنعت ساختمان در تاریخ 1387/1/21 تحت شماره 322254 در اداره ثبت شرکت های تهران به ثبت رسيده و تأسیس گردیده است.

كیفیت برتر

تفكر سيستمی

ايمنی، بهداشت و محيط زيست

 

 

ماموریت ما به کارگیری ابزارهای نوین سيستمي و مهندسی در راستای ساخت و ساز با کیفیت برتر

و ایجاد ارزش برای مشتریان در سراسر ایران می باشد.

 

الگو در ارائه خدمات با كیفیت برتر و ارزش آفرین

برای مشتریان با استفاده از سیستم های پیشرفته مدیریت پروژه


استقرار سیستم های مختلف مطابق با استانداردهای بین المللی علاوه بر استقرار فرآیندهای مشخص و هدفمند در سازمان،

زمینه ساز ایجاد زبان مشترك میان شركت با سایر سازمان ها می گردد.

شركت با هدف مشاركت با سازمان های معتبر بین المللی در زمینه ساخت و ساز مسكن

اخذ گواهینامه های سیستم مدیریت كیفیت و ... را مد نظر قرار داده است

تا از این طریق همكاری سایر شركت های معتبر را جهت اجرای پروژه های مشترك جلب نماید

بدینوسیله جهت هماهنگی با مدیریت نوین و دستیابی به کیفیت برتر اقدام به پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت نموده

و موفق به دریافت استاندارد بین المللی ISO 9001:2008 از شرکت DQS آلمان در سال ۱۳۸۹ گردیده است.


 

 

عملكرد كارآمد و اثر بخش در پروژه ها و مدیریت پروژه همواره مهمترین هدف مدیران پروژه و مدیران ارشد سازمان های

پروژه محور بوده است و در راستای تحقق این هدف شركت موفق به اخذ گواهینامه ISO 10006 در سال ۱۳۹۱ شده است

و در راستای مدیریت نوین پروژه در صنعت ساختمان گام های مهمی را برداشته است.

 

 

 

PMO

Project Management Office


   دفتر مديريت پروژه

امروزه دفتر مديريت پروژه (PMO) در سازمان هاي پروژه محور در دنيا به عنوان يكي از اركان اساسي براي تعيين موفقيت سازمان ها و تحقق اهداف پروژه شناخته شده اند و به يك ساختار سازماني متمركز براي استاندارسازي عملكرد شركت هادر تحويل پروژه ها تبديل شده است. تحقيقات گروه PM Solution  بيانگر رشد قابل ملاحظه و روز افزون PMO است. در طول دهه گذشته شاهد رشد سريع مديريت پروژه و مديران پروژه بوده ايم، كه اين رشد در گسترش روز افزون PMO چشمگيرتر بوده است. روند صعودي تعداد دفاتر مديريت پروژه غيرقابل ترديد است. در سال 2000 فقط 47% از شركت ها داراي مديريت پروژه بوده اند ، كه اين رقم در سال 2012 به 87% افزايش يافته است اين امر نشان مي دهد كه PMO به سرعت در حال تبديل به يك بخش ثابت سازماني است كه ارزش قابل ملاحظه اي را باخود به همراه مي آورد. به طوري كه باعث كاهش پروژه هاي شكست خورده به ميزان 30%، ارتقا ئ بهره وري 22%، تحويل پروژه ها درزماني زودتر از زمان بندي تعيين شده به ميزان 19%، صرفه جويي مالي به ازاء هر پروژه 15% و جز اين ها خواهد شد.

در دهه ي گذشته مشاهده ها نشان داده اند كه سازمان ها در حال مواجه شدن با مفهومي جديد هستند كه با افزايش رقابت ، افزايش نرخ محصول ، فرايند نوآوري و تاكيد فراوان بر زمان معنا پيدا مي كند. سازمان ها با استفاده از روش هاي سازماني گسترش يافته ي جديد تر و منعطف تر به چالش ها پاسخ مي دهند.. به عنوان بخشي از پاسخ به اين چالش ها جديد و حركت براي افزايش تعداد و اهميت استراتژي هاي پروژه ، بسياري از سازمان ها ، نهاد هاي سازماني جديدي را كه مرسوم ترين نام برايش PMO يا دفتر مديريت پروژه مي باشد را به اجرا در آورده ند.

ضرورت دفتر مديريت پروژه

امروزه بيش از هر زمان ديگري ، سازمان ها كسب و كار خود را توسط پروژه ها مديريت مي كنند كه موجب شكل گيري نوع جديدي از سازمان ها با عنوان سازمان هاي پروژه محور شده است . در اين گونه ساز مان ها تصميماتي كه در يك پروژه گرفته مي شود مي تواند ديگر پروژه هاي شركت را به صورت غير قابل پيش بيني و يا حتي زيان آور تحت تاثير قرار دهد . از طرف ديگر رشد اين ساز مان ها موجب افزايش اثر بخشي و قابليت انعطاف كارهاي پروژه شده و مشكلات مخصوص خود را به وجودآورده است. زيرا اين سازمان ها در محيطي قرار گرفته اند كه افزايش پيچيدگي و افزايش تقاضا براي سريعتر ، ارزانتر و بهتر انجام دادن كار پروژه ها ، از ويژگي آن است. پيرو پيدايش چنين مشكلاتي در كشور هاي پيشرفته و سازمان هاي بزرگ پروژه محور ، دفتر مديريت پروژه به عنوان بهترين راه حل در دهه ي اخير شناخته شده است.

امروزه بحث و دانش مديريت پروژه از چالش ها عمده بسياري از سازمان ها است. لذا نياز به ايجاد دفاتري كه به اين مهم توجه ويژه داشته باشد بيش از پيش احساس مي شوند. واضح است كه مديريت ضعيف و ناهماهنگ پروژه ها ، سطوح مهم و اصلي شكست پروژه ها را تشكيل مي دهند. دفتر مديريت پروژه با سازگاري و هماهنگي منابع و ابزار لازم و ضروري ، موفقيت و كاميابي پروژه ها را افزايش مي دهد. بنابراين ، تاسيس و توسعه دفاتر مديريت پروژه را بايستي به عنوان يك ضرورت در نظر گرفت.

مسئوليت ها و خدمات در سازمان هاي پروژه محور متفاوت است ولي يكپارچه سازي همه پروژه ها در خلال يك استاندارد واحد موجب بهبود كارايي، هزينه ها و تحويل شدني هاي پروژه مي شود . در حال حاضر سازمان هاي پروژه محور از تنوع سياست ها ، استاندار ها و روال هاي پروژه ها كه از يك پروژه به پروژه ديگر تغيير مي كنند دچار سردرگمي شده اند. تاسيس دفتر مديريت پروژه از اين سردرگمي جلو گيري مي كند و اين استانداردها ، سياست ها و روال ها را در جهت بهبود فرايند پروژه ، يكپارچه مي كند.

دفتر مديريت پروژه رويال

با توجه به موارد گفته شده و ضرورت وجود PMO در ساختار سازماني مديريت عالي شركت تصميم به استقرار اين دفتر نموده و دفتر مديريت پروژه رويال به عنوان متولي پروژه ها در سازمان نقش قابل توجهي درپيشبرد سازمان به سمت تعالي و سرآمدي ايفا كرده است. در كنار استفاده از مديريت پروژه در سازمان ، پشتيباني دفتر مديريت پروژه از تيم هاي پروژه و فرآيند هاي سازماني جز اهداف اصلي تعريف شده دفتر مديريت پروژه رويال است. البته لازم به ذكر بديهي است تمام اهداف عاليه تعريف شده در منشور PMO شركت محقق نشده است و همچنان با آموزش و ثبت درس آموخته هاي هر پروژه نسبت به فرهنگ سازي و بهبود شاخص هاي عملكردي تلاش داريم تا فرآيندهاي مديريت پروژه را مستقر نماييم و موفقيت و كاميابي پروژه ها را افزايش دهيم.  

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 22624
 بازدید امروز : 144
 کل بازدید : 215511
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/0937
تماس با ما

شرکت رویال ساختمان آریا

 تهران - شهرک غرب بلوار دريا تقاطع بلوار شهيد ابراهيم شريفي (خوردين)

مجتمع تجاري و اداري رويال طبقه سوم

88371160

.Aria Royal Sakhteman Co

 info@ARC.co.ir